Strona 12 Drużyny Harcerskiej "Pioruny"
        Najlepsze miejsce i czas, aby rozpocząć przygodę... 

CZUWAJ!
Zbiórka festiwalowa odbędzie się 11.10.2014 r. o godzinie 15.00 w hufcu :)
Poniżej wstawiam linki z piosenkami do poćwiczenia:

BARBAROSSA:      http://www.youtube.com/watch?v=NYoWJSYZdjE
BIESZCZADY ROCK'N'ROLL:  
http://www.youtube.com/watch?v=Fl-XE5XitCU


FESTIWAL PIOSENKI ODBĘDZIE SIĘ W NIEDZIELĘ (12.10.2014) W MOK-u O GODZINIE 10.00, JEDNAK ZBIÓRKA PRZED FESTIWALEM JEST O 9.15 RÓWNIEŻ POD MOK-iem. :)
W zakładce DLA RODZICÓW umieszczam zgodę na festiwal dla tych, którzy chcą iść a nie mają zgody lub ją zgubili :) BEZ ZGODY NIE MOŻECIE WZIĄĆ UDZIAŁU W FESTIALU! 
29.09.14 r.
Czuwaj! 
Kolejna zbiórka odbędzie się w środę (1.10.2014 r.) w Hufcu. :) 

WAŻNA INFORMACJA!!!
W sobotę (tj. 04.10.2014 r.) na terenie zielonym przy PWSZ (Stare Miasto) od godziny 10.00 odbędzie się Harcerski Start. Będzie to impreza otwierająca rok harcerski i podsumowująca projekt "Wejdź do gry!". Odbędzie się wtedy również gra terenowa. Chętnych proszę o kontakt na maila 12dh.glogow@zhp.net.pl lub na nr telefonu 785140042. Informacje mogę również przyjąć jutro na zbiórce. :) Zgody rodziców na udział w imprezie także rozdam na zbiórce. Chętnych proszę o przyniesienie ze sobą na kartce swojego imienia i nazwiska oraz numeru PESEL. 
Proszę o przekazanie tej informacji jak największej liczbie osób. :)

DO ZOBACZENIA NA ZBIÓRCE! :D

P.S.
SKŁADKI, SKŁADKI, SKŁADKI! :)
22.09.14
Czuwaj!
Harcerze i Harcerki, ze względu na nowe ustalenia kolejna 
zbiórka odbędzie się w środę o godzinie 16:30
Pora nabrać trochę dobrego humoru. Mimo że zaczęła się szkoła, pewnie i tak potrafimy dobrze się bawić. Do zobaczenia! :D

15.09.14

Czuwaj!
Jutro zbiórka (tj. wtorek 16.09.2014 r.) odbędzie się o 16.30. Mam nadzieję. Porozmawiamy trochę o wakacjach i innych wesołych sprawach. Do zobaczenia! :)

Kolejna informacja!
W sobotę (tj. 13.09.2014 r.) w Kolegiacie o godzinie 18.00 odbędzie się harcerska Msza Święta. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich harcerek i harcerzy, ich rodzin oraz przyjaciół. Serdecznie zapraszam w imieniu Zespołu Wychowania Duchowego i proszę o przybycie, a także przekazanie informacji dalej :)

CZUWAJ!
Mam nadzieję, że po wakacjach jesteście cali, zdrowi i pełni energii i chęci przygody. :) Wiem, że zaczął się nowy rok szkolny a wraz z nim mnóstwo nowych zajęć, dlatego proszę o wysłanie do niedzieli (14.09.2014 r.) wiadomości na maila lub SMS-a na mój nr telefonu z dniami tygodnia kiedy pasowałyby Wam zbiórki. Jednocześnie proszę, aby każdy kto przeczyta tę wiadomość podał ją dalej, aby dotarła do jak największej ilości osób. :)

06.07.14

Czuwajcie! Małymi krokami zbliża się Stilo, więc wypadało by dać wam trochę informacji. Wyjeżdżamy 3 sierpnia ( godzinę wyjazdu jeszcze wam podam) spod kościoła NMP na osiedlu Kopernik. Osoby, które mają chorobę lokomocyjną koniecznie muszą wziąć przed jazdą jakieś leki... Jeżeli chodzi o pakowanie mogą być walizki, torby itp. Osobiście nie polecam
plecaków. Na miejscu dziecko będzie miało zapewnione pełne i smaczne wyżywienie oraz kąpiel z ciepłą wodą. Spać będziemy w namiotach.Podczas obozu praktykowane będą służby, w związku z czym podobozy na zmianę będą miały za zadanie oczkować ziemniaki, wywozić śmieci, myć prysznice i umywalki itp. Na koniec mogę zdradzić, że w tym roku będziemy bawić się w wikingów. ^^

Rzeczy, które na pewno trzeba zabrać:
- ubrania na całe 20 dni. - cieplejsze ubrania na nocce warty
 - 3 ręcznik ( w tym jeden kąpielowy)
- klapki
- przybory toaletowe ( lepiej żel pod prysznic z szamponem, bo jest bardziej praktyczniejszy)
- igła i nici
- szare mydło lub proszek do prania
- coś na komary i do opalania
- nakrycie głowy
- wygodne buty
- coś przeciwdeszczowego
- śpiwór + poduszka
- kieszonkowe ( góra 200zł, bo więcej nie ma potrzeby)
- legitymacja (koniecznie)!
-mundur + książeczka harcerską (jeżeli się je ma)
- menażka (bądź nietłuczące się naczynia) i niezbędnik (lub sztućce)
- jeżeli będziecie chcieli wysyłać kartki, to naprawdę polecam kupić znaczki wcześniej w Głogowie.
- przynajmniej 2 pary obuwia.
- mały kuchenny nożyk do oczkowania ziemniaków.
- stój kąpielowy/kąpielówki (przynajmniej 2 pary)


Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem. Pozdrawiam i do zobaczenia na Stilo. 

19.05.14

Czuwka! Jak obiecałem jutro będą podchody, Ubierzcie się odpowiednio do pogody, zapakujcie dobry humor i nie zapomnijcie o składkach. A i pod spodem dodaję obowiązkową  zgodę rodziców.

Pobierz pliki


27.04.14
Czuwaj! Kolejna zbiórka (tj. 29.04.2014 r.) odbędzie się zgodnie z planem o godzinie 16.30 w hufcu. :) Przypominam o składkach i zakupie mundurów :)
Jednocześnie w związku z pytaniami o nasz udział w uroczystościach podaję Wam kilka informacji:
3 maja - rocznica Konstytucji 3 maja:
godz. 11:00 - uroczystość patriotyczna przy obelisku upamiętniającym uchwalenie Konstytucji 3 Maja (przy MOK-u)
godz 12:30 - uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski (osiedle Kopernika)
8 maja - Dzień Zwycięstwa:
godz. 12.00 - uroczystości patriotyczne przy Pomniku Koalicji Antyhitlerowskiej w Parku Słowiańskim.
Proszę się zastanowić i chętnych proszę do jutra do 24.00 o wiadomość na maila (12dh.glogow@zhp.net.pl) lub SMS na tel. 785140042 ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz proszę chętnych o przybycie we wtorek do hufca na godz. 16.00, żeby przećwiczyć musztrę z innymi uczestnikami uroczystości.

21.04.14
CZUWAJ! Z przykrością informuję, że JUTRZEJSZA ZBIÓRKA (22.04.2014 r.) się NIE ODBĘDZIE. Proszę o przekazanie informacji. Z harcerskimi pozdrowieniami czuwaj!

14.04.14
Czuwaj! Kolejna zbiórka odbędzie się zgodnie z planem o 16.30 :) Przypominam, że do zakończenia Próby Harcerza pozostała Wam jeszcze sprawa munduru... Aaaa... No i przypominam o składkach :P

31.03.14
Czuwajcie! Tę zbiórkę poprowadzi dh Marcel. Mam nadzieję, że będzie Wam się podobać. :)

Jednocześnie przypominam o składkach i zakupie mundurów. :D

17.03.14

Czuwajcie! Tym razem zbiórkę poprowadzę ja, czyli wasz stary drużynowy. ;) Mam nadzieję, że nie wypadłem z formy. ;p A czego mozna się spodziewać? No cóż... Jak zwykle to tajemnica. ;p

Przypominam o składkach i zakupie mundurów.

10.03.14
Czuwaj! Jutro (tj. 11.03.2014 r.) zbiórka jak zwykle na 16:30. Ubierzcie się w miarę ciepło, bo zbiórka będzie na dworze. Domyślcie się sami na jaki temat. :) 

P.S. Pamiętajcie o składkach, bo marzec już za pasem, a także pieniążkach na mundur i swoich wymiarach (Ci, którzy munduru jeszcze nie posiadają).

17.02.14
Czuwajcie! Jutro (tj. 18.02.2014 r.) zbiórka się nie odbędzie. Odpocznijcie trochę i mam nadzieję, że widzimy się na nocce z okazji DMB! :D Życzę Wam pełnych zabawy ferii i żebyście wrócili po feriach cali i zdrowi! :)

P.S. Pamiętajcie o e-mailach z decyzją, czy będziecie na nocce :)

12.02.14

Czuwajcie! W drugim tygodniu ferii organizujemy nockę z okazji DMB. (Te osoby, które były na zbiórce wiedzą. ;p) Dokładna data to nocka z 25 na 26 lutego czyli z wtorku na środę. Dokłade informacje znajdziecie na zgodzie rodziców, którą dodam ponieżej. Tylko jest jedno ale... Do tego piątku trzeba się zdecydować czy idziecie i napisać mi e-mail pod adres filip.piechocki@wp.pl
Liczę na Was. ;)

Pobierz pliki


10.02.14

Czuwajcie! Zbiórka jak zawsze bez zmian. Śmiało mogę przyznać, że naprawdę niewiele wam zostało do skończenia próby harcerki/harcerza. ;) Hmmm... Przygotujcie się też na mają niespodziankę. ;) A i przypominam o składkach! 12 zł za pierwszy kwartał.

06.02.14

Czuwajcie! Poniżej wrzucam rozmiarówkę mundurów, jakby ktoś w najbliższym czasie chciałby zamawiać. ;)

03.02.14

Czuwajcie! We wtorek odbędzie się wasza pierwsza zbiórka w  zastępach. Ufam, że zastępowi przygotują dla was świetne zajęcia. ;) Zdradzę, że tematem będzie symbolika harcerska, która jest jednym z puktów waszej próby harcerza! Do zobaczenie na zbiórce, a o przypominam o składkach.

26.01.14

Czuwajcie! Na kolejnej zbiórce (jeżeli pogoda dopisze) trochę pobawimy się na dworze, więc ubierzcie się ciepło i na pewno nie zapomnijcie o rękawiczkach. Mile widziane są również termosy z ciepłą herwatą. ;) A i przypominam o składkach!

20.01.14

Czuwajcie We wtorek zbiórka odbędzie się normalnie. Co do tematu... Dokończymy jeszczcze Prawo Harcerskie i Przyrzecznie oraz będzie czekał na was mały bonus. ;)
P.S Przypominam także o 12 zł skadek za pierwszy kwartał 2014 roku.
P.P.S W galerii są już zdjęcia z rajdu "Zimowa Zadyma".

13.01.14

Czuwajcie! W ten wtorek zbiórkę o Prawie Harcerskim poprwadzi Druhna Ela. Godzina i miejsce bez zmian. UWAGA! Nastąpiła też mała zmiana, Zgłoszenia na rajd zostały przedłużoe do wtorku, więc jakby ktoś chciał się jeszcze zapisać, to ostatnim termiem jest zbiórka. ;)

07.01.14

Czuwajcie! Informacje o "Zimowej zadymie" znajdziecie w dziale "BIWAKI, WYJAZDY, OBOZY"
A tak poza tym to zapraszam wszystkich posiadaczy I stopnia  w tę sobotę (11.01.14) o godzinie 11:00 do hufca na rozpisywanie prób na II stopień. Pora się wziąć do pracy, żeby jak najszybciej na waszych pagonach pojawiła się druga belka. ;)

02.01.14

Czuwajcie! Pierwsza zbiórka w nowym 2014 roku odbędzie się dopiero 7 stycznia o stałej porze... A co będziemy robić jak zwykle będzie to niespodzianka. ;p

22.12.13r.

Czuwajcie! Oczywiście zbiórki 24 grudnia nie będzie, bo obowiązkiem każdej harcerski i każdego harcerza w tym czasie jest pomoc rodzicom przy przygotowaniach świątecznych. Zobaczymy się dopiero w nowym 2014 roku, dlatego życzę Wam wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku! Żebyście znaleźli pod choinką to co sobie wymarzyliście. ;)

Najprawdopodobniej 2 lub 3 stycznia odbędzie się zbióka, więc zaglądajcie czase na stronę. ;)

Trzymajcie się. ;D

18.12.13

Czuwajcie! Z racji tego, że nie ma naszej wigilijnej nocki, razem z kadrą pomyśleliśmy, że zrobimy wigilię harerską w piątek razem z inną drużyną harcerską czyli z 10 DH "Knieja".  Ok. To przejdę do szczegółów. Spotykamy się w piątek w hufcu o 16:20. Każdy niech weźmie ze sobą talerzyk, kubek oraz sztucce. A i jeśli możecie to przynieście też coś od siebie do jedzienia (może własnoręcznie wykonane lub kupne ciastka, ciasto bądź sałatkę.) Koniec przewidujemy na okolo 18:00. Do zobaczenia w piątek. ;)

15.12.13

Czuwajcie! Z ogromną przyjemnością mogę ogłosić, że nasza druzyna zajęła I miejsce na V Dolnośląskim Festialu piosneki Harcerskiej i Żeglarskiej w Kotli. Moje gratulacje drużyno! ;) Kwestię nagród osądzimy na zbiórce. ;p A i juz teraz ogłaszam konkurs na imię dla naszej nowej drużynowej gitary. ;p

Kolejną informacją jest to, że nocka wigilijna, którą planowaliśmy na noc z 20 na 21 grudnia się nie odbędzie z powodu remontu hufca. Po prostu nie mamy gdzie się podziać. Przekładamy ją ( już innej tematyce) na bliżej nieokreślony teraz termin, ponieważ na styczeń planowany jest już biwak hufcowy.

Informacja nr. 3 w najbliższy wtorek zbiórka zacznie się półgodziny pózniej czyli o 17:00. Powodem takiej zmiany jest to, że o 18:30 odbędzie się w Kościele NMP na Koperniku msza się święta na której będzie miało miesce  przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju naszemu miastu. (Czym jest BŚP dowiecie się na zbiórce) My jako druzyna zostaliśmy poproszeni, a w sumie to oddelegowani do obecności na tej mszy. Dlatego prosiłbym, żeby te  osoby, które mogą być dłużej niech  zostaną i wzięzmą udział we mszy się więcej. ;) Czekajcie również na informacje co będziemy robić na zbiórce. ;p

W galerii dodane już są zdjęcia z festiwalu. ;)

Czuwajcie! Oto info w sparwie festiwalu. Spotykamy  się o 8:00 w Parku Słonecznym w Kościołem NMP na  Koperniku. Przećwiczymy tam na piosenki, a najbardziej "Wieczorne Śpierowogranie"  poniżej wrzucę tekst). Ubierzcie się ciepło, weźcie coś do przegryzienia oraz picia i przypominam o koszulkach. ;p Chłopaki czarne, dziewczyny czerwone. (ta informacja jest oczywiście dla jeszcze niemundurowych). A co wziąć poza tym? Dobry humor. ;) Nie przejmujcie się festiwalem. Będzie jak będzie. Grunt, żeby się dobrze bawić. ;)
Poniżej wrzucam też harmonogram festiwalu:

PROGRAM:
Do godz. 09:45
przyjazd uczestników/ garderoba,
10:00 - rozpoczęcie festiwalu, prezentacja
przygotowanych piosenek przez drużyny,
- poczęstunek,
- koncert zespołu LIFE SPECTATORS,
- zakończenie festiwalu wręczenie nagród,
15:00 - wyjazd drużyn

Wyjazd: GŁOGÓW-KOTLA
9:00 Klub Środowiskowy przy SP 13
9:15 parking przy Kościele na os. Kopernik ul.
Keplera

Powrót: KOTLA - GŁOGÓW
15:30 - parking przy kościele os. Kopernik, ul.
Keplera
15:45 - klub
środowiskowy przy SP 13

Pobierz pliki


Czuwajcie! We wtorek próba generalna przed festiwalem. Musimy  przećwiczyć piosenki, bo chcemy wypaść jak najlepiej.  Bitwy postarajcie nauczyć się już na pamięć. ;p Przypominam także o zgodach na festiwal, zgodach na przynależność do ZHP( jeżeli ktoś jeszcze nie przyniósł) oraz składkah (12 zł dla tych co dołączyli do nas w październiku) Poniżej

Ponadto w zakładce "DLA RODZICÓW" jest ważny wpis o pomyłce w dacie spotkania. WAŻNE!

24.11.13

Czuwajcie! Zbliżają się Andrzejki, więc my też trochę powróżymy na zbiórce. ;) Co do czasu i miejsca to bez zmian. Przypominam o składce 12zł.
P.S. Zbiórkę przygotowały dziewczyny z zastępu Błyskawice. ;)

18.11.13

Czuwajcie! Zbiórka odbędzie się normalnie. A co będziemy robić? Przekonacie się na zbiórce. ;) Przypominam również o 12zł na składki.

11.11.13

Czuwajcie! Wiem, że części z was jutro może nie być z powodu dyskoteki szkolnej, ale mimo to zbiórka się odbędzie. Czas i miejsce to standard.... A co do tematu to porozmawiamy trochę (i nie tylko) o 11 listopada. Przypominam także o zeszytach na wasze śpiewniki! ;)

09.11.13

Czuwajcie! Jest to wiadomość tylko dla osób już mundurowych. Choczi oczywiście o Święto Niepodległości... To tak... Spotykamy się pod hufcem o 8:30, żeby zabrać stamtąd pałatki. Obowiązkowo do ubrania jest mundur, czarne spodnie, rogatywka (nie zapomnijcie o niej;p) i jakieś ciemne buty. (jeżeli takich nie mamy to nie będzie to koniec świata. ;) ) Do tego ubierzcie się ciepło, bo będzie około 10 stopni. Najlepiej 2 T-shirty pod mundur. Weźcie również ze sobą jakiegoś batonika do przegryzienia oraz jakąś herbatę w termosie. Nie zapomnijcie także o zgodze rodziców, której wzór dodam poniżej.

Harmonogram uroczystości:
8:30 - spotkanie pod hufcem (ewentulanie przyjście o 9:15 pod Kościół Bożego Ciała.
9:30 - uroczysta msza w Kościele Bożego Ciała
10:30 - przemarsz pod Pomnik Dzieci Glogowskich
11:00 - rozpoczęcie uroczystości pod pomnikiem dzieci Głogowskich.
Około 12:00 zakończenie uroczystości. 

03.11.2013

Czuwajcie! Jesień idzie całą parę, więc już coraz częściej będziemy musieli się bunktrować w harcówce, ale nie zawsze. ;) Zbiórka norma. A czego możecie się spodziewać? Nowych ciekawych gier, które dla was przygorowaliśmy. ;)

28.10.2013

Czuwajcie! Jutro zbiórka o stałej porze czyli o 16:30. Co będziemy na niej robić? Wydaje mi się, że to już odpowiedni czas, żaby nowe osoby zaczęły poznawać harcerstwo, a że tak powiem "strarzy wyjadacze" coś sobie przypomnieli. A i zdradzę jeszcze  trochę planów na przyszłość.... Zapowiadają się małe zmiany w zastępach, a i kto wie może zostaną powołane nowe. ^^

20.10.2013

Czuwaj! We wtorek zrobimy bardzo wspaniałą rzecz, a mianowicie komuś pomożemy. Dokładniej małej Oliwi chorującej na białaczkę, która 27 października kończy 6 lat. Mieszka ona w Zielonej Górze i jej marzeniem jest dostać jak najwięcej kartek urodzinowych. Dlatego myślę, że my też dołączymy się do tej akcji. Zrobimy na zbiórce jak najwięcej kartek, a potem je wyślemy w jednej paczce jako prezent od 12DH "Pioruny" ;). Z tego powodu niech każdy przyniesie blok techniczny i jakieś materiały do rysowania i malowania, bo wydaje mi się, że własnoręcznie zrobione kartki będą o wiele lepsze niż kupne. ;p  A i w końcu trochę pośpiewamy na zbiórce. ;) A na koniec chciałbym jeszcze przypomnieć osobom, które prosiłem, żeby przyniosły składki. 

Czuwajcie! We wtorek ubierzcie się cieplej, bo zrobimy wam małe podchody po naszym osiedlu. ;) Biędzie to okazja do poznania (dla niektórych do powtórzenia znaków patrolowych) i ogólenie do fajnej zabawy, tym bardziej, że dla zastępowych szykujemy coś ekstra. ;) A i ostatnie przypomnienie: SKŁADKI I WASZE PRÓBY! ;p

Czuwajcie! Zbiórka odbędzie się normalnie we wtorek o 16:30 u nas w hufcu. Myślę, że trochę się pośmiejemy. ;) A i przypominam o próbach!

Czuwaj! Zbiórka ponaborowa odbędzie się już we wtorek. Spotykamy się o 16:20 pod Kościołem NMP na Koperniku stamtąd przejdziemy do naszej harcówki, która mieści się w Hufcu ZHP Głogów. Co należy wziąć ze sobą? Przede wszystkim dobry humor. ;) Serdecznie zapraszamy!

Czuwajcie ludziska! Już wiem, że nabór odbędzie się w poniedziałek na 2 i 3 lekcji. Mam nadzieję, że uda się załatwić dla was zwolnienie. Dowiecie się tego na zbiórce... A właśnie. W tę sobotę zbiórka będzie ostatni raz w sobotę o 12:00. Teraz przerzucamy się na wtorek o 16:30. Do zobaczenia. ;D

Czuwajcie! W związku z moim wyjazdem na Rajd Granica w tę sobotę nie będzie zbiórki. W następnym tygodniu spotykamy się dopiero  w sobotę, ale już od 1 października zbiórki będą we wtorki   o 16:30 ( z 1 października włącznie).  Także od razu życzę wam udanego weekendu i ładnej pogody. ;p A i pomyśle nad propozycjami na bohatera drużyny i piosenkami na festiwal. ;)      


Do zobaczenia z niektórymi na naborze. ^^


Czuwajcie! Zbiórka jeszcze standardowo o 12:00 w hufcu. W ogóle zapowiada się raczej jesienna pogoda, więc miejmy nadzieję, że nie będzie padało. Co do tematu zbiórki... Nic nie mogę zdradzić. ;) A na koniec mam jeszcze jedno ogłoszenie. O 10:30 odbędzie się pierwsze oficjalne posiedzenie Rady Druzyny w tym roku, więc stawić się mają przyboczni, zastępowi i funkcyjni drużyny (czyli chorąży i kronikarka też. ;) ) . Trzeba uradzić kilka ważnych spraw i liczę waszę zdania i obecność. ;)

Czuwajcie! Kolejna zbiókę odbędzie się o 12:30 w sobotę pod hufcem. Myślę, że trochę przypomnimy sobie technik harcerskich i może zachaczymy o sposoby uczenia się? Na pewno wam się to przyda. Do soboty! ;)

Czuwajcie! Zaczna się nowy rok szkolny, więc my również wznawiamy działania. Zbiórkę mamy już w ten piątek (czytaj 30 sierpnia)        o godzinie 12:30 pod naszą Kolegiatą i wybierzemy się w głąb kochanego Ostrowia Tumskiego. Zgody rodziców są obowiązkowe. A i przynieście ze sobą jakieś pamiątki z wakacji. Na pewno każdy będzie miał czym się pochwalić. ;) Oczywiście nie zapomnijcie też o śpiewnikach i mundurach!

Pobierz pliki


Czuwajcie! Wielkimi krokami zbliża się Stilo, więc wypadało by dać wam trochę informacji. Wyjeżdzamy 4 sierpnia o 5:00 spod kościoła NMP na osiedlu Kopernik. Osoby, które mają chorobę lokomocyjną koniecznie muszą wzniąć przed jazdą jakieś leki... [Jeżeli chodzi o pakowanie mogą być walizki, torby itp. Osobiście nie polecam plecaków. Na miejscu dziecko będzie miało zapewnione pełne i smaczne wyżywienie oraz kąpiel z ciepłą wodą. Spać będziemy w namiotach. Podczas obozu praktykowane będą służby, w związku z czym podobozy na zmianę będą miały za zadanie oczkować ziemniaki,, wywożić śmieci, myć prysznice i umywalki itp. Na koniec mogę dodać, że program tegorocznego Stilo będzie nawiązywał so sagi o Harrym Potterze.

Rzeczy, które trzeba zabrać:
- 3 ręcznik
 - klapki
 - przybory toaletowe ( najlepiej żel pod prysznic z szamponem, bo jest bardziej praktyczniejszy)
- igla i nici
- szare mydło lub proszek do prania
- coś na komary i do opalania
. - nakrycie głowy
- wygodne buty
- coś przeciw deszczowego
- śpiwór + poduszka
- kieszonkowe ( góra 200zł, bo więcej nie ma potrzeby)
- warto również wziąć jakieś podstawowe leki na przeziębienie.
- legitymacja
-mundur (jeżeli się go ma)
Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem.
Pozdrawiam i do zobacznenia na Stilo. ;)

Czuwaj! Kolejna i ostatnia zbióka odbędzie się o stałej porze w znanym miejscu. ;p Radzę trochę sobie przypomnieć wiedzy harcerskiej i zagadnień z pierwszej pomocy. A i po ra z kolejny przypominam o składkach.

Przeczytajcie również 2 poprzednie wpisy, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście. Od siebie dodam również, że udało się już zebrać odpowienią kwotę i 1 lipca druhna Justyna jedzie na operację przeszczepu płuc do Wiednia. ;D


Czuwaj! Jako, że wielu z was na ostatniej zbiórce nie było - stąd ten list do was druhny i druhowie. Nie lubię pożegnań, bo i sam zbytnio uczuciowy nie jestem. Chcę wam życzyć wszystkiego najlepszego. Zdobywajcie nowe umiejętności, sprawności. Bądźcie dobrymi harcerkami i harcerzami. Pamiętajcie, że odkąd złożyliście Przyrzeczenie Harcerskie, zawsze będzie was dotyczyć służba bliźnim i Polsce. Mam szczerą nadzieję, że kiedyś wy staniecie się funkcyjnymi. Chciałbym kiedyś zobaczyć każdego z was z zielonym, czy niebieskim sznurem, na czele swojej własnej drużyny. Kiedy tylko będziecie chcieli to moje marzenie spełnić, nie wahajcie się prosić o pomoc, bo jej nigdy nie odmawiam. Nie będę dalej się tutaj rozwodził druhny i druhowie!


Po co przyjechaliśmy?


PO ZWYCIĘSTWO!


Co bierzemy ze sobą?


WSZYSTKO CO NIE JEST PRZYKRĘCONE DO PODŁOGI! :D


Z harcerskim pozdrowieniem

ćwik Jędrzej Wiącek


Czuwaj! To, to obok to cel naszej sobotniej wycieczki ROWEROWEJ! Co to? Tak! Właśnie! To studnia z zimną, wykwintną wodą! :D Źródło św. Jakuba słynne było już w XII wieku :) Nie porywa Cię teraz wizja wypicia kapki? To poczekaj do wycieczki! ;D 


Spotykamy się o godzinie 7:00 w sobotę, pod hufcem. Jedziemy do rezerwatu "Buczyna Jakubowska" świętować urodziny drużyny (16.06.2012).


Przy okazji zdobywać będziemy dwie sprawnoći.


- Kolarz (Poziom 2.)

- Przyrodnik (Poziom 1.)


Warunkiem uzyskania sprawności kolarskiej jest uczestnictwo w wycieczce rowerowej i posiadanie sprawnego rowera (Napompowane koła, sprawne hamulce i przerzutki.) i kasku.


Co do sprawności przyrodnika - Kadra sprawdzi waszą wiedzę o lokalnym rezerwacie i umiejętność rozpoznawania drzew. Prościzna ;D


Ponadto każdy z was powinien posiadać odpowiednią dla waszych potrzeb butelkę wody, lub innego napoju. Minimum 1 litr. Ubierzcie się stosownie do warunków pogodowych i czekającego nas wysiłku. Czyli prawdopodobnie - krótkie spodenki i koszulka. Mundur weźcie do plecaka. UWAGA! Dzień urodzin drużyny jest dniem wyjątkowym! Nie ma innej możliwości jak wzięcie ze sobą czarnych (Wojna -_-) spodni (Lub dołu od munduru.) i nakrycia głowy. Odstąpienie od regulaminu mundurowego będzie bezlitośnie karane tłukami! O jedzeniu móić chyba nie trzeba, ale... Warto, abyście wzięli awaryjne 5 zł na wypadek głodu itp. ;)


Chciałbym, aby wraz z dniem urodzin drużyny zamknąć próby harcerskie na wasz pierwszy stopień! Nie chcę nic mówić, ale powinny już być dawno pozamykane ;P


KONIECZNA ZGODA! PONIŻEJ JĄ ZNAJDZIECIE! BEZ NIEJ NIE MOŻNA UCZESTNICZYĆ W WYCIECZCE !!!

Pobierz pliki


Druhny i druhowie. Czas na zajęcia strzeleckie! Zbieramy się pod hufcem o godzinie 11. O 11:15 wymarsz. Na tą chwilę do dyspozycji mamy jedną wiatrówkę, więc jeśli ktokolwiek posiada własną i rodzice na to pozwolą - proszę zabrać :) Będziemy zdobywali nową sprawność. Jak łatwo można się domyślić... Sprawnosć STRZELCA! :)


Poniżej konieczna zgodą na udział!

Zgoda na udział w zajęciach strzeleckich


Czuwaj, czuwaj! Druhny i druhowie. Zamiast kisić się w harcówce, w sobotę będziemy się kisić na Ostrowie Tumskim! Pomyślicie, że znowu będziemy latać po chaszczach? Nic bardziej mylnego! Pomożemy ludziom! :D Konkretnie będziemy starali się pomóc około trzem tysiącom ludzi :P Cisi Pracownicy Krzyża organizują imprezę na którą przybędą także przedstawiciele WATYKANU i inni ważni przedstawiciele władz kościelnych i cywilnych :)

  • Harcerze zostali poproszeni o udział w organizacji i zabezpieczenia imprezy. Zadania jakie nam wyznaczono to organizacja i utrzymanie ładu w głównym sektorze: wewnętrznym. W szczególności:
  • pomoc przy rozkładaniu siedzisk w sektorach
  • przejmowanie grup zorganizowanych wchodzących na plac celebry, kierowanie ich do sektorów, informowanie animatorów grup o konieczności rejestracji i pobrania talonów żywnościowych;
  • Informowanie m.in. o rozkładzie sektorów;
  • formowanie sektoru dla niepełnosprawnych na wózkach oraz wydawanie ich opiekunom krzesełek;
  • pilnowanie sektorów dla księży koncelebransów oraz strefy VIP
  •  także opanowanie innych nieprzewidzianych sytuacji, które mogą się pojawić podczas imprezy


Udział nasz spodziewany jest od godziny 8.00 do około 13.00. Oczywiście nikogo nie zmuszamy do modlitwy, a apelujemy o pomoc starszym i często niepełnosprawnym, którzy tam przybędą. Druhny i druhowie! Spotykamy się do godziny 7:20 pod hufcem. 7:25 bezwzględny wymarsz. Nie ma litości dla spóźnialskich! :D No i na koniec zachęta. W ten łatwy sposób możecie zdobyć nową sprawność


Czuwaj! Późno, bo późno, ale informacja jest! Z góry przepraszam, że się dopiero dzisiaj pojawiła, ale w ostatnim czasie ciężko pracowałem i nie miałem czasu, ale... No właśnie! Dzisiaj zbióka normalnie o 12. Pewnie wielu spośród was nie będzie, ale proszę serdeczenie, abyście zorgnizowali się i tłumnie wpadli ;D Z okazji Dnia Dziecka życzę wam wszystkiego najlepszego, ale dodatkowy smaczek z tego powodu będzie na zbiórce ;) Druhny i druhowie! Przybywajcie tłumnie, bo będzie... Mhm... SŁODKO! 


Czuwajcie druhny i druhowie, a co w związku z nadchodzącymi świętami warto podkreślić - rodacy! :D 


Mamy nadzieję, że flagi już czekają na wywieszenie drugiego maja ;)


Jednak nie o tym mowa! Druhny i druhowie! Jak co roku harcerze wezmą udział w uroczystościach związanych z podpisaniem Ustawy Rządowej 3 maja 1791 roku! Zapewne wiecie z lekcji historii jak bardzo był to przełomowy Akt w dziejach nie tylko naszego Narodu, ale i Europy! Tak, więc zapraszamy was serdecznie i zachęcamy do wzięcia udziału w tych obchodach 222 rocznicy wydania tego przełomowego dokumentu!


Zbiórka: 9:45 pod hufcem.

Co należy wziąć: czarne spodnie, nakrycie głowy, bluzę mundurową, słowem... Pełne umundurowanie. Przy czym szczególnie zwracamy uwagę, a nawet błaamy o CZARNE spodnie :) Wystąpimy w Reprezentacji Hufca, więc warto się pokazać ;)


Czuwaj! W związku ze zbliżającym się długim weekendem majomym za tydzień zbióki nie będzie, więc spotykamy się dopiero za 2 tygodnie, czyli 11 maja. Na pewno też jako harcerze będziemy mogli wziąć udział w obchodach święta Konstytucji 3 maja. Dobrze by było gdybyśmy poszli w jak największym składzie. Dalsze informacje pojawią się niedługo na stronie. ;)

Czuwaj! Mam nadzieję, że już słyszeliście, że sobotnia zbiórka odbędzie się w końcu w terenie, czyli na Ostrowiu Tumskim. Przechodząc do sedna... Wymarsz jednak o godzinie 10:00 spod Kolegiaty, a powrót o 13:30. Koniecznie weźcie ze sobą mundury, wygodne buty, rękawiczki jednorazowe, worek na śmieci, coś przeciwdeszczowego, coś do pisania i po czym można pisać, picie i coś do przegryzienia. Na pewno obowiązkowa jest również zgoda od rodzica - zarówno na udział w zbiórce, jak i samodzielny powrót. (można ją pobrać poniżej). A i dopilnujcie, żeby było was jak najwięcej! ;-)

Pobierz pliki


Dla kursantów!

Czuwaj! Poniżej możecie znaleźć szczegółowe informacje
dotyczące kursu zastępowych. Od siebie dodam, że karty zgłosznień na
których są zgody rodziców i pieniądze przynieść należy ze sobą w piątek.(Osoby, które dały mi swoje karty mogą być o nie spokojne, dostarczę je do hufca. )

Pobierz pliki


Czuwaj! Tutaj dh Fillip. :D. W sobotę spotykamy się 30 minut wcześniej czyli o 11:30, ponieważ chciałbym coś z wami omówić. Tematem tej zbiórki będzie terenoznastwo, więc liczę że będziemy się świetnie bawić... A i dodam, że te zajęcia poprowadzi najprawdopodobniej ktoś inny... ;D

PRZYPOMINAM:


PIĄTEK


16:15 POD HUFCEM

16:30 WYJŚCIE

17:15 ZBIÓRKA DLA DOJEŻDŻAJĄCYCH 


NINJA I WOJNA - CIASTO! :D


MUNDURY, ROGATYWKI I CZARNE SPODNIE! :DD POKAZUJEMY JACY JESTEŚMY PIĘKNI :P 


Za odstępstwa od umundurowania - licytacja karniaka ;DD


Dla rodzica


Czuwaj! Garść informacji!


1. Jutro zabieramy ze sobą igły i nitki! Będziemy szyli :P Dziewczyny biorą nitki czerwone, chłopaki czarne ;)

2. Zbiórka o 12 :)

3. Z racji śmierci kardynała Józefa Glempa wszyscy posiadający krzyż muszą przewiązać go kirem - czarną nitką znad ramiona, na którym jest napisane CZU, pod ramię gdzie jest WAJ.


Czuwaj! Zbiórka o12 :) Ubrać mundury i czarne spodnie, Ci co zamawiali - też, koniecznie czarne spodnie, bo mamy już paczuszkę :D Poza tym jutro jeszcze kilka niespodziewanek :)

Czuwaj! Jutro kto chce ten na 13 niech przybędzie! Poszerzymy wiedzę z terenoznastwa :) Wpłaty na mundur można przynieść (Przyrzeczeniowcy!) i inne sprawencje załatwić :) 

Czuwaj! Druhna Eglė Šidlauskaitė z Litwy z pytaniem czy w imieniu polskich harcerzy nie nakręcimy siebie mówiących Szczęśliwego Nowego Roku. Nasz filmik byłby włączony do wielkiego filmu w którym udział biorą harcerze z całego świata. Co wy na to? :) Jeśli chcecie wystąpić i macie MUNDUR to widzimy się w czwartek pod hufcem o godzinie 13 :) 

21.12.2012


Czuwaj! Jutro wyjątkowo zbiórka o 9 rano! Przybądźcie, bo to jedyna taka zbiórka w roku i mam dla wszystkich niespodzankę! :D Nie zapomnijcie o robionych przez siebie paczkach ;) Proszę nie zapomnijcie mundurów! Przekażcie tą informację komu możecie! Ho! Ho! Ho!


13.12.2012


Czuwaj! BARDZO WAŻNE OGŁOSZENIA! 


1. Proszę, abyście wysłali do mnie na mail: jedruswiacus@gmail.com swoje numeru PESEL. Pilnie!

2. Kto nie ma munduru, albo zapłaconych składek do XII, ma do soboty czas na zapłacenie.

3. Kto nie przyniósł zdjęcia legitymacyjnego, ma czas też do soboty.


Słowem, kto nie spełni tych 3 warunków do soboty, nie będzie mógł złożyć Przyrzeczenia Harcerskiego :) Nie ma zmiłuj! :)


Sobotnia zbiórka będzie o... PRAWIE HARCERSKIM. Może zagramy w Markera? Checie? :D


07.12.2012


Czołem dzielni powstańcy! 


W styczniu będziemy obchodzili 150 rocznicę Powstania  Styczniowego, którą (Mam nadzieję.) będziemy organizować dla całego hufca!


Jak na razie przyjdzie wam wcielić się w postacie powstańców i ruszyć do boju w ramach jutrzejszej zbiórki fabularnej ;)


Za oknem śnieg, dlatego ubierzcie się ciepło. Dobre buty, czapki i rękawiczki to podstawa! :)

20.11.2012


Czuwaj! Kilka ogłoszonek. Następna zbiórka odbędzie się w środę o godzinie 16. Poprowadzi ją druhna Ela i druh Filip, ponieważ mnie nie wypuści szkoła ze swoich krwiożerczych szponów! :( Dlaczego taki wyjątek? Ponieważ w sobotę jedziemy na festiwal i będziemy zdobywać nagrodę :D Ponad to są jednak rzeczy o wiele ważniejsze!


1. W zakładce dla rodziców, znajdziecie OBOWIĄZKOWE zgody, które musicie przynieść na zbiórkę. Co to ja miałem jeszcze... Ano tak! Mają być podpisane! :D


2. Osoby, które nie wpłaciły za mundur, a chcą to zrobić i te, któe wpłaciły, ale nie wszystko i te, które druhna Ela goni swoim legendarnym (Składki, składki, składki!) mają niepowtarzalną szansę to zrobić :)


3.Rozumiem, że ta zmiana może nie każdemu podpasować. Dlatego proszę, że gdyby zaistniała sytuacja, że nie możecie przyjść - przekażcie zgody przez koleżanki, lub kolegów z drużyny.


4. PIOTRZE KUPCZYŃSKI! :D Gdzież Twoje konto na forum jest?! :D Mamy do pogadania! :DD


5. Poza tym. Spotykamy się w sobotę o godzinie 11:30 w parku przy NMP. Wracamy koło godziny 18. Zresztą.... Jeszcze będę wam o tym truł :D


09.11.2012


Czuwaj! Jutrzejsza zbiórka, jak zwykle o 12. Poćwiczymy szyfry, dowiemy się czegoś o historii harcerstwa i przede wszystkim poprzygotowujemy się do Festiwalu. Przypominam o tym, że jutro ostateczny termin uregulowania składek za okres od kiedy należycie do minimum - grudnia. Ponadto jutro ostatni dzwonek na przyniesienie pieniażków na mundury ;)


02.11.2012


Czuwaj! Dzisiaj informacje ze świątecznym spóźnieniem :D Jako, że wielu z was porozjeżdżało się po Polsce - jutrzejsza zbiórka będzie raczej "zabawowa" ;) Weźcie ze sobą jakieś dynie, reklamówki na śmieci i łyżki. Nie zapomniejcie o śpiewnikach i dużej dawce dobrego humoru :D 


P.S. Zostały dwa tygodnie na rozliczenie się drużyny ze składek. Więcej szczegółów na forum, którego nie wiem czemu się boicie :D Ponadto na forum organizowana jest kolejna paczka mundurowa! :)


Kreator www - przetestuj za darmo